"En büyük saçmalık bir insana umut verip onu yarı yolda bırakmaktır"Nurşen KARAYANIZ

YAZILAR GENEL YAZILAR

Başarmak İçin İstemek

Başarı;

Kimine göre, çok kazanmak, zengin olmak, her istediğini elde etmek,

Kimine göre, kimsenin yapamadığını yapmak, eşsiz olmak, bir numara olmak,

Kimine göre ise de emeklemeden bir koltuktan diğerine yürüyebilmektir.

 

Bu örnekler uzar uzar gider. Değişmeyen tek bir şey vardır o da "Kim" dediğimiz "Biz".

Acaba zengin olan kim ne oldu da zengin oldu? Ya da eşsiz olan kim? Ya da o küçük adımlarla karşı koltuğa ilk adımlarını atan kim niye böyle bir şey yaptı?

 

Cevap açık İSTEDİLER!!

Ama öyle istiyorum olsun değil, başarmak için gerçekten istediler, çok çalıştılar, belki çoğu zaman başarısız oldular, belki defalarca vazgeçmenin kıyısına geldiler ama asla pes etmediler. Önlerine çıkan engelleri tecrübe edinip yollarına devam ettiler. Uğraştılar, çabaladılar, didindiler, sabretmenin ne demek olduğunu daha önce öğrenmediklerini farkettiler. Ve sonunda başardılar.

Başarının gerçekten istemek ile başladığını öğrendiler. Eksikliklerini, tecrübelerine dönüştürerek güçlendiler. Zengin olan kimin, eşsiz olan kimin ya da karşı koltuğa adımlayan kimin bir zamanlar bebek olduğunu, hepsinin dünyaya geldiğinde eşit olduğunu unutmadılar. Birşeyin yapılabilirliği ortadayken, onun tekrar yapılmasının kolay olduğunu anlayarak yola devam ettiler. Ve önemlisi mevcut durumlarının her zaman daha ileriye gidebileceğine inandılar ve istemeye devam ettiler. Küçük adımları atan kim koşmayı öğrendi, eşsiz olan kim başarılarına başarı ekledi...

Uzun lafın kısası İSTEDİLER!! Ama gerçekten istediler. İnsanoğlu çağlardan bu yana isteyince, düşününce, çalışınca, pes etmeyince ne yapabileceğini kanıtlamıştır.

Bahane üretmeyin, benim buyum eksik, ben de bu yok demeyin, eksikliklerinizi avantaja dönüştürün. Sabırla çalışın, deneyin tekrar deneyin, araştırın, kafa patlatın, gerekirse uykusuz kalın. Ve o gün geldiğinde başarınızın istemek ile başladığını unutmayın.

 

Zafer BULUT