"Öğrenmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir iIerIeyemediğiniz taktirde geriIersiniz"Çin Atasözü

YAZILAR GENEL YAZILAR

Yaşasın 23 Nisan

Kurtuluş savaşımızın en zor ve acılı günlerinde açılan TBMM, herkese bir sevinç haberi olarak müjdelendi. Büyük önderimiz, bu mutlu günüde yarının büyükleri olan çocuklara armağan etti. Bugünden sonra her yıl  coşkuyla kutluyoruz.

Senelerdir biz çocukların kutladığı bu gün sadece bizlerde değil tüm dünya çocuklarının coşkuyla kutladığı bayram olarak hafızalarımız arasındaır. Bu sayede Atatürk'ün övünerek söylediği "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir" özdeyişi doğrulanmış oluyor.

Çocuklar yeryüzündeki en önemli varlıklardır. Toplumun gelecekleridir. Savaşlarda en büyük yarayı çocuklar alır. Onlar hep üzülen taraf olur. Habersizce ne olduklarını bilmedikleri kurşun, o minicik kalplerini doğrulur. Bu kadar değerli olan çocuklarımıza en büyük armağan olan barışı, sevgiyi vermeliyiz. Savaşı değil!

Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar"

M.K. Atatürk

Bu bayramın insanlara verdiği barış mesajı, mesajların en büyüğüdür. Baharın gelişi, çiçeklerin yavaş yavaş canlanmasının ve cıvıl cıvıl seslerin göstergesi 23 Nisan. Bu anlamlı ve özel günde bütün çocukların kalplerinin aynı heyecan için çarpması çok gurur verici ve övünücü olsa gerek.

Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına; ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin armağan ettiği bu yüce bayram herkese kutlu olsun!

 

Emel Didem GÜNGÖR